5 dôvodov, prečo chcem písať o silných ženách medzi nami

Je to vlastne veľmi jednoduché. Obdivujem silné ženy a ak takúto stretnem, veľmi rada sa s ňou porozprávam. Časom som si uvedomila, že tieto "bežné rozhovory" možno pretaviť do celkom podnetných debát, o tom, čo trápi a čo inšpiruje nás, matky.

Tu je mojich 5 dôvodov, prečo som sa rozhodla nemlčať a písať:

1. Mám rada autentické príbehy.
Je to tak trochu ako prežiť ďalší život a môcť si z neho odniesť to, čo potrebujete. Niekedy je to inšpirácia pre zmenu vo svojom vlastnom živote, niekedy naopak posilnenie vlastných postojov. Oboje nás môže obohatiť. Príbehy iných ľudí nám zároveň pomáhajú byť tolerantnejšími a zanechať  predsudky. Byť o krok bližšie k pochopeniu toho, čo pre nás bolo doteraz neznáme.

2. Chcem písať o materstve pravdivo.
Pretože materstvo nie je lifestylová prechádzka po parku s bábätkom v značkovom oblečení. Materstvo je aj spánkový deficit, minimum času s partnerom, frustrácia z vlastných nesplnených očakávaní a sociálna izolácia. Na druhej strane, nie je to žiadne temné obdobie bez štipky radosti. Miesto definovania materstva cez príliš ružové alebo príliš temné okuliare sa skúsme opýtať na prežívanie materstva tých najpovolanejších: matiek. Ako tento veľký tresk prežívajú ony?

Zdroj: Pixabay

3. Obdivujem ženy, ktoré vytvorili niečo hodnotné.
Koľkokrát si s nimi sedela na káve, počúvala o ich starostiach a radostiach a v mysli si im skladala poklony. Pretože jedna vychováva štyri deti, druhá popri materskej rozbehla podnikanie, tretia zvláda starostlivosť o hendikepované dieťa a iná sa stará o rodinné centrum. Nezískali za to žiadnu medailu, niekedy ani uznanie najbližších, ale my ženy vieme, koľko úsilia to stálo.

4. Zaujíma ma, ako to funguje v mojej či vašej komunite.
Pretože žijeme tu a teraz a to sa už nikdy nezopakuje. Zistila som, že aj na sídlisku môže fungovať komunita, no v spomienkach cítim silnú nostalgiu za životom v rodinnom dome v malom meste. Malo to svoje čaro behať za sliepkami a trhať jahody z vlastnej záhrady. Čo má svoje čaro dnes? Aké je to dnes vychovávať dieťa na veľkom sídlisku a aké na dedine?

5. Chcem vzdať hold ženám, ktoré si to zaslúžia.
Pretože svetové ženy žijú aj na tvojom sídlisku. Z môjho pohľadu sú to ženy, ktoré poznáš aj ty. Zvládli náročné životné situácie. Dokázali skĺbiť prácu a materstvo. Vedú svoje súkromné boje ako hrdinky. A často si nedôverujú, sú vyčerpané. Ich vynaliezavosť a vnútorná, niekedy aj fyzická sila sú obdivuhodné. Preto vám chcem rozpovedať príbehy silných žien medzi nami.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

"Stále čakám, že raz stretneme doktora Housa."

Šperky šila po nociach, teraz ju úspešná značka Štebotavo živí

Veronika Pizano: Rodičovstvo je náročné, nikto z nás ho neštudoval